top of page

Bałtyk Dla Odważnych vol. 11

Weź udział w największym rejsie w Polsce! 20 jednostek i 5 dni bałtyckiej przygody!

od 1099 PLN
7 - 11 listopada

20 JACHTÓW

170 UCZESTNIKÓW

DWIE FLOTY
PÓŁNOC | POŁUDNIE

A7401743.JPG

WIELKA GRA

MORSKA

DOŚWIADCZONA
KADRA

REJS NIE TYLKO DLA TWARDZIELI
7 - 11 listopada 2024

Kolejny raz dzielimy się na dwie floty - przewidzieliśmy opcję dla tych co lubią pływać i chcą się zmierzyć z otwartym morzem oraz opcję z pływaniem głównie po Zatoce Gdańskiej z dodatkowymi, lądowymi atrakcjami!

FLOTA PÓŁNOCNA
Wypływa na pełne morze z planem dotarcia do zagranicznego portu. Dwa długie przeloty - kilkadziesiąt godzin na otwartym morzu!

W tym roku
flota północna - nie bierze udziału w Grze Morskiej w Sopocie - ale każdy jacht otrzyma skrzynki z łamigłówkami, aby umilić czas na wachtach! Priorytetem jest dopłynięcie do portu zagranicznego.

FLOTA POŁUDNIOWA
Kilka portów na Zatoce Gdańskiej, rozbudowana Wielka Gra Morska, wspólne ognisko/imprezy i niespodzianka na sam koniec! 

ZAPOWIEDŹ REJSU

NOWE VIDEO
JUŻ NIEBAWEM!

PROGI CENOWE

Pierwsze 30 miejsc
Zeszłoroczne ceny!

Miejsca 31 - 70
lub od 1.06.2024

Pozostałe miejsca
lub od 1.09.2024

WIELKA GRA MORSKA

Gra terenowa na pełnym morzu! Nasz autorski pomysł, udoskonalany od wielu lat przy współpracy z Cudotwórnia Events. Co roku zaskakujemy Was nowymi wyzwaniami, zadaniami integrującymi całe załogi i floty - a przede wszystkim skutecznie dostarczamy emocje i niezapomniane chwile poprzez wspólną rywalizację w 5 dniowej grze terenowej!

TAJEMNICZE
PACZKI

ORYGINALNA
FABUŁA

A7400661.JPG

ESCAPE
ROOM

NIESPODZIANKA NA 
ZAKOŃCZENIE

STANDARD

Jachty 35-47 stóp, o dużym stażu - z lat 2010+, jednak bardzo dobrze utrzymane tj. Desiderata, Lady Valda, Athaman, Flogger, SeeSea, First Wind. 

Jachty z ogrzewaniem

🏁 Skipper śpi w mesie
👌 Sprzątanie jachtu w cenie

CENY 📅

COMFORT

Jachty 35-51 stóp, nowsze, lepiej wyposażone z nowszym takielunkiem tj. Lippi, Maui, Madera ect.. W tej opcji nie kwaterujemy nikogo w mesie. 

Jachty z ogrzewaniem

🏁 Nikt nie śpi w mesie
👌 Sprzątanie jachtu w cenie

CENY 📅

EXTREME

To opcja dla pragnących poczuć jak to było kiedyś na drewnianym/stalowym klasyku. W tym roku płynie z nami s/y Farurej (Opal) oraz s/y Syrenka (J-80).  Jachty nie posiadają ogrzewania!

Polskie żeglarskie klasyki

🏁 Tylko flota północna

CENY 📅

W CENIE

🔹 Zakwaterowanie na jachcie (w kabinach - Standard i Comfort)
🔹 Opieka zawodowego skippera
🔹 Sprzątanie po rejsie (Standard i Comfort)
🔹 Kultowa ciepła czapka SailCamp
🔹 Organizacja zakupów i ształowanie jachtów przed rejsem
🔹 Udział w Wielkiej Grze Morskiej
Flota Południowa w całości, Flota północna tylko w części.

DODATKOWO

🔹 Dojazd, ew. koszty parkingu
🔹 Składka do kasy jachtowej - około 400 zł/osoba.

Część składki na prowiant zbieramy na około 2-3 tygodnie przed rejsem.

 • Czy potrzebuję doświadczenia żeglarskiego?
  Nie wymagamy żadnych umiejętności ani wiedzy żeglarskiej. Ten rejs umożliwia poznanie żeglarstwa morskiego i zbieranie nowych doświadczeń. Na ten rejs może pojechać każdy!
 • Gdzie będę spał_?
  Każdego kwaterujemy w dwuosobowych, zamykanych kabinach. Łóżka są podwójne, standardowych rozmiarów - czasami na jachcie spotkacie też kabiny piętrowe.
 • Jak wygląda zaprowiantowanie i wspólne gotowanie?
  Na jachcie będą na Was czekać składniki do przygotowania wspólnych posiłków - uwzględniając Wasze diety. Każdy będzie miał okazję wykazać się w kambuzie (kuchnia) gotując razem z osobą ze swojej wachty dla wszystkich na pokładzie. Nie martwcie się - co i jak ugotować jest już wcześniej ustalone! W prowiancie zawsze są napoje bezalkoholowe, przekąski słodkie i słone, składniki na posiłki oraz chemia i inne niezbędne produkty na rejsie.
 • Bezpieczeństwo, ubezpieczenie i przygotowanie jachtu
  Zapytaj nas o aktualne certyfikaty przeglądów i kartę bezpieczeństwa. Wszystkie te dokumenty są zawsze na jachcie. Wszystkie nasze jachty są przystosowane do żeglugi pełnomorskiej i regularnie ją uprawia! Każdy załogant jest ubezpieczony na pokładzie jachtu.
 • Czy będę miał_ chorobę morską?
  Jeśli masz obawy dotyczące choroby morskiej, zaleca się podjęcie odpowiednich środków ostrożności (farmakologia). Chociaż nie możemy zagwarantować, że nie będziesz cierpieć na chorobę morską, lepiej być przygotowanym i podjąć środki zapobiegawcze, zwłaszcza jeśli wcześniej nie był_ś na morzu. Zatoka Gdańska to akwen relatywnie łagodny - jednak każdy trochę inaczej reaguje na bujanie.
 • Jak wygląda program rejsu?
  Żeglujemy! Wypływamy już pierwszego dnia rejsu - zwykle wieczorem, lub na noc. Dalej intensywność i kierunek żeglugi zależą od pogody, chęci załogi - ale też Waszego stanu (zmęczenie, choroba morska) - ostateczne decyzje podejmuje skiper na pokładzie. Przykładowy plan: Rejs piątek - niedziela to zwykle wypłynięcie w piątek wieczorem i żegluga do późnych godzin nocnych i postój do rana aby zregenerować siły. Sobota to cały dzień pływania z ewentualną przerwą na lunch, przysłowiową rybkę w Jastarnii. Noc z soboty na niedzielę, spędzamy w kolejnym, innym porcie i w niedzielą dalej żeglujemy, aż do godzin popołudniowych.
 • W jakich godzinach mogę pojawić się na pokładzie?
  Jacht oraz skipper będą gotowi na miejscu od 19:00 w rejsach weekendowych i od 12:00 w rejsach czwartek - niedziela. Zawsze czekamy na spóźnialskich - tych którzy pracę w piątek kończą trochę później. W rejsach rozpoczynających się w czwartek liczymy na Waszą punktualność - chcemy jak najlepiej wykorzystać czwartkowy dzień.
 • O której kończymy rejs, o której będę mogę zejść z pokładu?
  Rejsy kończymy zawsze do maksymalnie 15:00. Bilety powrotne należy kupować nie wcześniej 15:00 z odpowiednim buforem czasowym na dotarcie do stacji kolei/PKS. Rejs może skończyć się trochę wcześniej - np. ze względu na pogodę, ale zawsze dążymy do maksymalnego wykorzystania czasu na wodzie.
 • Czy na miejscu jest parking?
  W Marinie Cesarskiej jest parking płatny niestrzeżony na placu przed mariną. - 10 zł/doba. W NCŻ (Narodowe Centrum Żeglarstwa) jest parking niestrzeżony wzdłuż drogi przed mariną lub płatny i strzeżony na terenie hotelu Galion bezpośrednio obok NCŻ - 20 zł/doba.

Wy pytacie, my odpowiadamy! (FAQ)

bottom of page